MITOLOGIA GRECKA W PIGUŁCE

utworzone przez | lis 16, 2022 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

Mitologia grecka jest źródłem wszystkiego. Grecy tłumaczyli w niej powstanie świata i relacje, jakie w nim zachodzą. Obok Biblii stanowi jeden z fundamentów europejskiej kultury i sztuki. Stworzyła pojęcia i zagadnienia, na których opierano się w późniejszych epokach nawiązujących do antyku. Jest niewątpliwie jedną z najwspanialszych rzeczy, jakie pozostawili po sobie Grecy i z której sporo możemy dowiedzieć się o nich samych.

Tym razem podsumowanie omawianej lektury w klasach pierwszych miało zupełnie inną formę. Uczniowie przygotowywali lapbooki na podstawie „Mitologii” J. Parandowskiego, omawianych na lekcjach mitów, archetypów i bogów. Kreatywność młodzieży okazała się niesamowita. Wyróżniali najważniejsze treści, chowając je w koperty, tworząc karty memo, tworząc kody QR, długie harmonijki z kluczowymi zagadnieniami, papierowe skrytki, krzyżówki, rysunki oraz portrety.

Taka forma utrwalenia wiadomości będzie przydatna przed testem historycznoliterackim i w przyszłości przed maturą.

Skip to content