• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Nasi uczniowie na zajęciach w laboratoriach fizyki i robotyki w Centrum Nauki Kopernik.

Nasi uczniowie na zajęciach w laboratoriach fizyki i robotyki w Centrum Nauki Kopernik.

utworzone przez | lis 7, 2022 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

Kolejna grupa młodzieży z naszej szkoły miała okazję wyjechać na bezpłatną wycieczkę edukacyjną do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W ramach wyjazdu uczniowie uczestniczyli w zajęciach w laboratoriach fizyki i robotyki. W laboratorium fizyki w kilkuosobowych zespołach, pod okiem specjalistów z Centrum Nauki Kopernik wykonywali kolejne zadania, zapoznając się z metodami komunikacji (od mowy po dane w postaci kwantów).

Zajęcia poruszały zagadnienia związane z falami mechanicznymi i elektromagnetycznymi, falową naturą światła, całkowitym wewnętrznym odbiciem, podstawowymi metodami kodowania znaków w kodzie Morse’a oraz systemie ASCII. W laboratorium robotycznym mieli okazję przekonać się jak świat dwuwymiarowy wpływa na świat trójwymiarowy i odwrotnie. Zajmowali się prototypowaniem różnych trójwymiarowych modeli przedmiotów za pomocą specjalnego oprogramowania Autodesk Tinkercad. Zapoznali się także z urządzeniami drukującymi w formacie 3D oraz wykonali wydruk swoich projektów.
Wyjazd finansowany był w ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Wysoka jakość edukacji kluczem do kariery”.
Projekt „Wysoka jakość edukacji kluczem do kariery” nr RPO.03.01.02-20-0446/19 współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. 
 
Skip to content