Otrzęsiny 2022

utworzone przez | paź 26, 2022 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

20 października w naszej szkole odbyły się Otrzęsiny Klas Pierwszych połączone z dyskoteką szkolną. Uczniowie, którzy od września rozpoczęli naukę w naszej placówce mieli okazję wykazać się na polu znajomości szkoły, śpiewu, talentów plastycznych oraz sportowych. W tym roku rywalizacja była bardzo zacięta. Do samego końca kilka klas miała możliwość zwycięstwa oraz uzyskania prestiżowego tytułu „Pierwsi z Pierwszych”

Pierwsza z konkurencji sprawdzała znajomość „życia codziennego” w naszej szkole. Pojawiły się pytania dotyczące apelu, sal lekcyjnych oraz długiej przerwy. Uczniowie wykazali się znajomością podstawowych informacji takich jak patron, czy też „co oznaczają trzy dzwonki?”. Konkurencja numer dwa sprawdzała talenty sportowe nowych uczniów. Tor przeszkód był nie lada wyzwaniem. Część ta przebiegła w duchu sportowej rywalizacji. Kolejna konkurencja udowodniła, że wśród klas pierwszych nie brakuje osób z ogromnym talentem plastycznym. Rysunki wychowawców cechowały się chęcią oddania nie tylko samego wizerunku, ale również charakteru nauczyciela. Nie zabrakło oczywiście atrybutów, które wykorzystują podczas prowadzenia zajęć, takich jak np. gwizdek. Ostatnia z konkurencji to szkolna wersja teleturnieju telewizyjnego „Jaka to melodia?”. Muzyka, a w szczególności najbardziej znane i lubiane piosenki. Nie stanowiły dla Naszych „pierwszaków” żadnego problemu. W tej części naszej zabawy wspólnie odśpiewano najbardziej znane piosenki.

Po wszystkich konkurencjach zwycięska okazała się klasa IB uzyskując największą liczbę punktów oraz zaszczytny tytuł „Pierwszej wśród Pierwszych”.

Skip to content