• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Stypendia Marszałka Województwa Podlaskiego aż dla 8 uczniów naszej szkoły.

Stypendia Marszałka Województwa Podlaskiego aż dla 8 uczniów naszej szkoły.

utworzone przez | mar 25, 2023 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

W dniu 22 marca w Białymstoku w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyło się oficjalne wręczenie stypendiów w dziedzinie twórczości artystycznej Marszałka Województwa Podlaskiego.

Stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej Marszałka Województwa Podlaskiego przyznawane są przez Samorząd Województwa Podlaskiego od 2012 roku. Mają za zadanie sprzyjać rozwojowi młodzieży szczególnie uzdolnionej artystycznie, a także zachęcać młodych twórców do tworzenia projektów i prac z zakresu twórczości artystycznej. Przede wszystkim stypendia pomagają w usuwaniu barier w rozwoju artystycznym, pozwalają na dofinansowanie zakupu instrumentów muzycznych czy profesjonalnych programów graficznych, a także na udział w krajowych i zagranicznych kursach mistrzowskich, szkoleniach, wystawach czy koncertach.

Stypendium artystyczne w wysokości 3000 złotych na ucznia przyznawane jest na dany rok.

Talenty wyróżnionych uczniów są różnorodne: to plastyka (od malarstwa do projektowania strojów), film i animacja, wszelkie formy tańca (od ludowego po klasyczny), muzyka (zarówno gra na instrumentach, jak też śpiew), literatura, ale także teatr (w tym także reżyseria dźwięku i oświetlenia scenicznego) , recytacja oraz fryzjerstwo artystyczne.

W tym roku wśród stypendystów Marszałka Województwa Podlaskiego znalazło się aż 8 naszych uczniów:

·       Mateusz Jakubowski III B Technikum

·       Magdalena Malinowska II A Technikum

·       Barbara Średnicka II A Technikum 

·       Michalina Lipska IB Liceum Ogólnokształcące

·       Katarzyna Olszewska III B Technikum

·       Paweł Paradźik IA Branżowa

·       Patrycja Koc IA Technikum

·       Kacper Olszewski IC Technikum

Wręczenia stypendiów podczas gali osobiście dokonali: Marszałek Artur Kosicki, Wicemarszałkowie Sebastian Łukaszewicz i Marek Olbryś oraz członkowie zarządu Wiesława Burnosi Marek Malinowski. Uczniom naszej szkoły w odebraniu stypendiów towarzyszył Dyrektor szkoły Pan Łukasz Godlewski oraz Pan Mirosław Skowroński Choreograf, kierownik artystyczny Ludowego Zespołu Pieśni I Tańca ,,SKOWRONKI”.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych osiągnięć, a Marszałkowi Województwa Podlaskiego Panu Arturowi Kosickiemu dziękujemy za docenienie zdolności artystycznych naszych uczniów i przyznanie stypendiów.

 

Skip to content