Szkolna akademia wigilijna

utworzone przez | sty 3, 2023 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

22 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Rozpoczął je Pan Dyrektor Łukasz Godlewski, który życzył wszystkim zdrowych , radosnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia.

Następnie przed zebranymi wystąpili uczniowie naszej szkoły i szkolny chór. Młodzież radosny śpiewem kolęd i pastorałek przeplatanych dialogami pasterzy , aniołów i inteligenta wprowadziła zebranych w świąteczny nastrój. Artystów przygotowały panie: Jolanta Drewnowska Koziarska oraz Monika Ilczuk, jak zawsze występ zachwycił publiczność a artyści i przygotowujący zebrali gromkie brawa. Nad wszystkim czuwali katecheci, dlatego nie zbrakło akcentów tradycyjnych takich jak: rodzina przy wigilijnym stole , zabłąkany wędrowiec , oraz żołnierze przy ognisku z dala od domów i rodziny. Wszystko to ujęte w całość skłaniało do radości i refleksji nad istotą Świąt Bożego Narodzenia.

Dopełnieniem całości była świąteczna dekoracja wykonana przez katechetów, oraz Panie: Agnieszkę Gaczkowską , Karolinę Tarkowską, Magdę Szabłowską i Magdalenę Kujawską , przy dużym udziale młodzieży z klasy I D LO( Natalii Majewskiej, Magdaleny Pietrzykowskiej, Patrycji Zakrzewskiej i Piotra Tokarskiego.)

Na naszej akademii pojawiły się także miłe niespodzianki. Uczniowie TŻiUG pod opieką p. Karoliny Wojtkowskiej i p. Eweliny Kozłowskiej przygotowali słodkie upominki dla całej szkolnej społeczności.

Po szkolnym spotkaniu wigilijnym uczniowie udali się na wigilie klasowe.

Skip to content