• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Udział uczniów ZSOiZ w Ciechanowcu w Narodowym Czytaniu „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza

Udział uczniów ZSOiZ w Ciechanowcu w Narodowym Czytaniu „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza

utworzone przez | wrz 6, 2022 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

W kulturze większości narodów istnieje epoka szczególna, epoka, której osiągnięcia kształtują tożsamość następnych pokoleń. Taką epoką stał się dla Polaków romantyzm, czas tworzenia i rozpowszechniania żywych do dziś idei. Na rok 2022 przypada dwusetna rocznica wydania słynnego cyklu „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – tomiku symbolicznie otwierającego polski romantyzm. Uczczenie tej rocznicy przyświecało realizatorom tegorocznej edycji akcji Narodowe Czytanie, organizowanej pod patronatem Pary Prezydenckiej.

3 września 2022 roku młodzież ZSOiZ w Ciechanowcu wzięła udział w Narodowym Czytaniu „Ballad i romansów”. Akcję przygotowali Dyrekcja i Pracownicy Ciechanowskiego Ośrodka Kultury i Sportu, a jej uczestnikami byli przedstawiciele ciechanowieckich i gminnych instytucji, organizacji, stowarzyszeń oraz placówek oświatowych. Nasi uczniowie zaprezentowali dwa utwory z Mickiewiczowskiego cyklu, były to ballady „Lilije” i „Rybka” – wiersze poruszające wciąż aktualne problemy moralne.

W akcji udział wzięli:

Patrycja Bogucka
Gabriela Gosk
Martyna Wincenciak
Paweł Zawistowski
Dawid Kostro
Maciej Stokowski
Mikołaj Szeszko
Stanisław Panas
Mateusz Szymaniak
Eryk Kłopotowski
Kacper Sieklucki

Skip to content