Warsztaty fotograficzno-filmowe

utworzone przez | kwi 17, 2023 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

W dniu 4 kwietnia 2023 roku odbyły się warsztaty fotograficzno-filmowe prowadzone przez dr Tomasza Adamskiego, pracownika Instytutu Studiów Kulturowych na Uniwersytecie w Białymstoku. Warsztaty, w których uczestniczyła klasa pierwsza technikum grafiki i poligrafii cyfrowej skupiały się na prezentacji możliwości robienia zdjęć i nagrywania filmów za pomocą smartfonów oraz omówieniu technicznych aspektów fotografii oraz filmu.

 

Na warsztatach uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi pojęciami związanymi z fotografią, takimi jak przysłona, czas naświetlania oraz czułość ISO. Dr Adamski w prosty i przystępny sposób tłumaczył uczniom, jak te elementy wpływają na końcowy efekt zdjęcia oraz jak można nimi manipulować, aby uzyskać pożądany rezultat. Uczniowie poznali także zasady kompozycji w fotografii i ich wpływ na odbiór zdjęcia.

 

Następnie przyszedł czas na film. Dr Adamski omówił podstawy teorii filmowej, a następnie przeprowadził krótką demonstrację jak wykorzystać zdobytą wiedzę podczas przygotowywania filmu.

 

Warsztaty zakończyły się podsumowaniem i dyskusją. Uczniowie mieli okazję przedyskutować swoje doświadczenia i zadawać pytania prowadzącemu.

 

Skip to content