• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Wizyta naszych uczniów z profilu medycznego na „Body Worlds Vital” w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

Wizyta naszych uczniów z profilu medycznego na „Body Worlds Vital” w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

utworzone przez | kwi 7, 2023 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

4 kwietnia 2023 roku uczniowie klas medycznych mieli możliwość zwiedzenia wystawy anatomicznej „Body Worlds Vital”. Wystawę, która celebruje potencjał ludzkiego ciała w ruchu poprzez estetyczną prezentację jego nieskazitelnej formy i złożonych funkcji. Ekspozycja składała się z ponad 160 prawdziwych anatomicznych okazów, dzięki temu zapewniała wyjątkowe spojrzenia na to co znajduje się pod skórą człowieka.

Zwiedzanie eksponatów wzbogacone zostało o komentarz pani przewodnik, której w ciekawy sposób udało się przekazać wiele cennych informacji z zakresu histopatologii, anatomii czy profilaktyki chorób cywilizacyjnych. W ten sposób młodzież miała okazję przenieść wiedzę z podręcznika na poziom bardziej praktyczny.

Uczniowie mogli prześledzić krok po kroku budowę wszystkich układów ludzkiego ciała, poszerzyć swoje wiadomości o nowe fakty, informacje i ciekawostki. Całość „anatomicznej lekcji” wzbogacona została o interaktywne gry.

Wycieczka została zorganizowana przez nauczycieli biologii a kolejne wyjazdy z zakresu biologii i medycyny już są w planach. Liczymy na równie wysoką frekwencję podczas kolejnych wyjazdów edukacyjnych.

Skip to content