Wizyta uczniów technikum grafiki i poligrafii cyfrowej w drukarni

utworzone przez | mar 5, 2023 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023, Technikum

W dniu 1.03.2023 roku uczniowie drugiej i trzeciej klasy technikum grafiki i poligrafii cyfrowej mieli okazję odwiedzić jedną z największych drukarni w okolicy, drukarnię MZGraf w Wysokiem Mazowieckiem. W tajniki poligrafii wprowadził nas sam właściciel drukarni Jarosław Zaczek. Podczas wizyty uczniowie mieli możliwość poznania procesu produkcji od stworzenia projektu przy użyciu specjalistycznego oprogramowania graficznego po przygotowanie form drukowych na naświetlarce CTP, aż do samego druku na maszynie offsetowej.
Podczas zwiedzania uczniowie zobaczyli na własne oczy, jak wygląda druk na najnowocześniejszych maszynach offsetowych, cyfrowych i fleksograficznych. Dzięki temu zdobyli wiedzę na temat różnic pomiędzy tymi technologiami oraz na temat ich zastosowania w zależności od potrzeb.
Wizyta była nie tylko edukacyjna, ale także motywacyjna. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak ich umiejętności i wiedza mogą znaleźć zastosowanie w przemyśle, którym jest poligrafia. Dzięki temu mogli poczuć się zainspirowani i zmotywowani do kontynuowania swojej edukacji oraz rozwoju swoich umiejętności.
Po wizycie w drukarni MZGraf uczniowie odwiedzili także drukarnię Hot-Art w Białymstoku. Drukarnia zajmuje się głównie drukiem cyfrowym, offsetowym oraz produkcją reklam. Posiada także własną introligatornię, gdzie przyszli adepci sztuki drukarskiej mieli okazję poznać proces oprawiania książek.
Wizyta w drukarniach była z pewnością jednym z najciekawszych i najbardziej pouczających doświadczeń w czasie nauki. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak ich praca może przyczynić się do tworzenia pięknych i jakościowych wydruków, co może ich zainspirować do dalszego rozwoju w tej dziedzinie.

Skip to content