WYCIECZKA DO BYDGOSZCZY

utworzone przez | gru 9, 2022 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

W czwartek 8 grudnia uczniowie naszej szkoły w ramach projektu „Poznaj Polskę” uczestniczyli w wycieczce do Bydgoszczy.

Opiekunami wycieczki byli: p. Agnieszka Gaczkowska, p. Wojciech Włostowski i p. Leszek Pietrzykowski. Wczesnym rankiem wyruszyliśmy autokarem z Ciechanowca. W Płońsku w czasie przerwy w podróży młodzież zjadła posiłek w restauracji McDonalds. Około godziny 15 przyjechaliśmy do Bydgoszczy, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Kanału Bydgoskiego. Kanał zbudowano w latach 1773–1774.  Jest on najstarszym czynnym do dnia dzisiejszego śródlądowym kanałem wodnym na obecnym terytorium Polski. Starszy od niego jest wprawdzie Kanał Jagielloński z 1483,  ale nie ma on jednak obecnie znaczenia w transporcie wodnym. W 2005 roku został wpisany w całości do rejestru zabytków. W muzeum panie przewodniczki opowiedziały nam historię Kanału Bydgoskiego oraz powiedziały o jego przebiegu i parametrach. W muzeum oglądaliśmy makiety obiektów związanych z kanałem oraz historyczne zdjęcia kanału. Po zwiedzeniu muzeum udaliśmy się do Torunia, gdzie spędziliśmy noc i zjedliśmy obiadokolację w hotelu „Przystanek”.

Skip to content