Wycieczka klas II „b”, IV „a” oraz IV „b” LO do Warszawy

utworzone przez | gru 8, 2022 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

Dnia 05.12.2022 r. uczniowie klas II „b” LO, IV „a” LO i IV „b” LO wraz z wychowawcami Panem Wiesławem Susołem i Panem Tomaszem Chomiczem wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

Pierwszym punktem wyjazdu było Muzeum Neonów, gdzie uczestnicy wyjazdu mogli podziwiać wystawę ok. stu starych neonów i innych instalacji reklamowych projektowanych przez wybitnych artystów. Pani przewodnik opowiedziała grupie historię neonów oraz o procesie ich tworzenia.

Następnie wszyscy udali się do centrum handlowego Sadyba gdzie mieli czas wolny.

Po odpoczynku uczestnicy wybrali się do Pałacu w Wilanowie. Tam mogli podziwiać niesamowite wnętrza rezydencji, w której urzędował król Jan III Sobieski, wystawy kolekcjonerskie z arcydziełami malarstwa europejskiego i rzemiosła artystycznego oraz pamiątki dawnych mieszkańców pałacu. Ważnym elementem wizyty w Wilanowie był także Królewski Ogród Światła. To wystawa plenerowa, która rozświetla ogrody przy pałacu. Uczestnicy z zachwytem podziwiali świetlno-muzyczne pokazy, które zrobiły na nich ogromne wrażenie.

Kolejnym punktem wyjazdu był spacer po Krakowskim Przedmieściu. Uczniowie wraz z nauczycielami zachwycali się świąteczną iluminacją, która sprawiła, że każdemu w pełni udzielił się świąteczny nastrój.

Ostatnią atrakcją wycieczki była wizyta w Och-Teatrze. Uczestnicy obejrzeli spektakl pt. „Coś tu nie gra” opowiadający o losie kandydata na prezydenta (w jego rolę wcielił się znany aktor Mirosław Kropielnicki), który musi stawić czoła niespodziewanym wydarzeniom.

Późnym wieczorem wszyscy bezpiecznie i z uśmiechem na twarzach wrócili do domu. Z pewnością wycieczka długo zostanie w pamięci uczniów.

Skip to content