• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Wycieczka uczniów do Lublina – Kazimierza Dolnego – Puław w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Wycieczka uczniów do Lublina – Kazimierza Dolnego – Puław w ramach programu „Poznaj Polskę”.

utworzone przez | gru 5, 2022 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

Relacja z pierwszego dnia wyjazdu (2 grudnia 2022 r.)

Jak twierdził Mark Twain, „Należy podróżować, by się czegoś nauczyć”, zatem dopiero bezpośrednie przeżycie, oglądanie świata na własne oczy buduje wiedzę. To dlatego wycieczki są tak ważnym elementem nauczania, a przy tym wyjątkowo lubianym przez uczniów?

Rano, 2 grudnia uczniowie z klas I i III LO oraz TECHNIKUM wraz z opiekunami panią Ewą Radziszewską i panem Bogdanem Kacprzukiem wyruszyła na wycieczkę do Lublina, Kazimierza Dolnego i Puław.

Pierwszym punktem w programie był Lublin: zwiedzanie Starego Miasta począwszy od Zamku Lubelskiego – głównej siedziby Narodowego Muzeum, Placu Zamkowego, przez Bramę Grodzką czy Trybunał Koronny. Nasz przewodnik opowiadał niezwykle ciekawie o historii tego miasta. Z Baszty Zamkowej podziwialiśmy jego piękną panoramę a obok mural przedstawiający wygląd dawnego Lublina. Podczas spaceru po Starym Mieście poznaliśmy fakty z życia ówczesnych mieszkańców, jak również tragiczną historię narodu żydowskiego w czasie II wojny światowej. Następnie przewodnik pokazał nam ruiny Kościoła Farnego i opowiedział o jego historii. Zwiedziliśmy Klasztor Ojców Dominikanów. Podziwialiśmy kunszt budowniczych Starego Miasta, przepiękne fasady kamienic, z wyjątkową kamienicą Konopniców, której  manierystyczna fasada od powstania nie została naruszona. Pod budynkiem Trybunału Koronnego usłyszeliśmy nie tylko o jego przeszłości, ale także niezwykle intrygującą opowieść o Czarciej Łapie.

Urocze pamiątki i smak regionalnych cebularzy będą przypominać nam o pięknym Lublinie.

Pożegnaliśmy się z najstarszą częścią miasta, mając  świadomość wyzwań następnego dnia.

Wycieczka dofinansowana w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Skip to content