• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Wycieczka uczniów do Zakopanego i Krakowa w dniach 2-6 października 2022 r.

Wycieczka uczniów do Zakopanego i Krakowa w dniach 2-6 października 2022 r.

utworzone przez | wrz 7, 2022 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

Tradycją naszej szkoły jest wycieczka integracyjna klas pierwszych do Krakowa i Zakopanego. 2 października 64-osobowa grupa wraz z opiekunami wyruszyła w krajoznawczo-turystyczną podróż, aby bliżej się poznać i wspólnie przemierzać górskie szlaki.

Zakopane to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych miejscowości w Polsce, która zachwyca architekturą, licznymi atrakcjami oraz niepowtarzalną atmosferą. Pierwszym i obowiązkowym punktem każdego pobytu w tym miejscu jest spacer po słynnych Krupówkach – głównym deptaku miasta, pełnym góralskich sklepów, regionalnych karczm i stoisk z oscypkami.

Zdjęcia zrobione przed Kościołem Najświętszej Rodziny będą pamiątką na całe życie. Kolejną atrakcją był wjazd kolejką widokową na szczyt Gubałówki, gdzie młodzież mogła podziwiać piękną panoramę majestatycznych Tatr.

W kolejnych dniach młodzież udała się m.in nad Morskie Oko i Siklawicę. Uczniowie odwiedzili także regionalne muzea. Wieczorem na naszych uczniów czekała miła niespodzianka – ognisko i pieczenie kiełbasek.

Skip to content