• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Wycieczka uczniów do Zakopanego i Krakowa w dniach 2-6 października 2022r.

Wycieczka uczniów do Zakopanego i Krakowa w dniach 2-6 października 2022r.

utworzone przez | wrz 6, 2022 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

Relacja z dnia 6 października – Kraków.

Małopolskę śmiało można nazwać krainą zamków, czego dowodem są piękne rezydencje i monumentalne warownie, stanowiące element tamtejszego krajobrazu. Kraków to nie tylko główna siedziba władców Polski i kościelnych dostojników, ale też istotny trakt handlowy, rozsławiający miasto w przeszłości. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Zamek Królewski na Wawelu, który jest jednym z najważniejszych zabytków w kraju, a jego wysoką wartość dowodzi wpisanie obiektu na listę UNESCO. Bramą Floriańską weszliśmy na największy plac średniowiecznej Europy, czyli na Rynek Główny, gdzie podziwialiśmy Sukiennice, Lajkonika oraz Kościół Mariacki, z którego co godzinę rozlega się hejnał. Oczywiście nie mogliśmy odmówić sobie spotkania z zionącym ogniem Smokiem Wawelskim. Opowieściom, żartom i śmiechom nie było końca!

Kraków do dziś zachował swój historyczny wygląd, bogate tradycje i niepowtarzalny nigdzie klimat, dlatego zyskał miano „magicznej perły Polski”. Mieliśmy szczęście zwiedzać naszą dawną stolicę w jesiennej, słonecznej scenerii, wracając do szkoły zintegrowani i bogatsi w piękne wspomnienia.

Skip to content