„Z historią za pan brat…”

utworzone przez | paź 31, 2022 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

27 października, uczniowie klasy I Branżowej Szkoły I Stopnia wraz z wychowawcą Panem Jackiem Pietkiewiczem oraz Panią Justyną Jabłońską z Hufca Pracy w Zambrowie, postanowili wykorzystać piękną, słoneczną pogodę na zwiedzanie Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

W programie wycieczki zaplanowano: zwiedzanie nowego pawilonu maszyn parowych, ciągników i ciągówek; dworku myśliwskiego z wystawą pisanek, młyna a także spacer po ścieżkach muzealnego parku. Przewodnikiem grupy był nauczyciel historii w naszej szkole, Pan Dawid Jędrzejak. Ponieważ w danym dniu aura była szczególnie sprzyjająca podsumowaniem wyjścia było ognisko integracyjne na którym każdy z nas miał możliwość przyrządzenia pysznej kiełbaski.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do:

Dyrekcji Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, która umożliwiła nam bezpłatne zwiedzanie obiektów,

Pani Justyny Jabłońskiej (przedstawiciela Hufca Pracy z Zambrowa) za sfinansowanie ogniska,

Pana Dawida Jędrzejaka, który oprowadzając przybliżył nam nie tylko historię samego Muzeum, ale również całego miasta.

                                                                         Jacek Pietkiewicz

Skip to content