Zajęcia z Robotyki w ramach CMI

utworzone przez | sty 12, 2023 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

Z początkiem stycznia odbyły się kolejne zajęcia koła informatycznego w ramach projektu „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”. Tym razem uczniowie poznawali możliwości czujnika wykrywania linii, zamontowanego w robotach mBot.

Uczniowie eksperymentowali z czujnikiem i ustalali, jakie wartości przekazuje do programu w zależności od koloru, który wykrywa lewy i prawy czujnik. Kolejnym etapem zajęć było napisanie programu w środowisku mBlock, dzięki któremu robot poruszał się po czarnej pętli na planszy dołączonej do zestawów robotów.

Następnie uczniowie przygotowali własne plansze z arkuszy białego brystolu i narysowali wzdłuż krawędzi arkuszy czarne linie. Stworzyli program, dzięki któremu robot porusza się wewnątrz czarnej ramki i nie wyjeżdża poza nią. Pozostałą część zajęć uczniowie wykorzystali na pisanie programów wg. własnych pomysłów z wykorzystaniem czujników odległości i wykrywania linii. Na zajęciach nie zabrakło atrakcji kulinarnej w postaci pysznej pizzy.

Skip to content