• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • ZSOiZ w Ciechanowcu ponownie we Włoszech! Rzym, Wenecja, Florencja i Asyż.

ZSOiZ w Ciechanowcu ponownie we Włoszech! Rzym, Wenecja, Florencja i Asyż.

utworzone przez | lip 26, 2023 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

W dniach 11 – 18 lipca chętni nauczyciele i pracownicy naszej szkoły wyjechali na zasłużony odpoczynek do Włoch.

W ramach wyjazdu uczestnicy zwiedzą m.in. Wenecję, Asyż, Pizę, Fiuggi ,Rzym, Watykan, Florencję, plaże Rimini i Morze Adriatyckie.

Pierwszego dnia wyjazdu zwiedziliśmy przepiękną Wenecję, jedno z najbardziej fascynujących miast na świecie, niekwestionowaną perłę we włoskiej koronie piękna i dziedzictwa kulturowego. Nasi pracownicy zwiedzili: Plac św. Marka, Bazylikę św. Marka, Campanile di San Marco, Pałac Dożów, sieć kanałów w tym Canal Grande, bazyliką Santa Maria della Salute, Most Rialto.

Niektórzy skorzystali także z usług włoskich „taksówkarzy” – gondolierów 🙂

Drugiego dnia pobytu wszyscy mogliśmy, podziwiać przepiękne plaże, wypoczywać i opalać się nad Morzem Adriatyckim.

Kolejny dzień to wizyta w Asyżu. To przepiękne miasteczko wzniesione malowniczo na wzgórzu, czarujące wąskimi ulicami, harmonijną zabudową z jasnego kamienia i elewacjami zdobionymi donicami pełnymi kwiatów. Jego urok i kilka monumentalnych zabytków ściągają corocznie tłumy zwiedzających oraz pielgrzymów ciekawych miasta świętego Franciszka.

Kolejne miasto na naszej drodze to Watykan i Rzym czyli „wieczne miasto”. Mieliśmy okazję zwiedzić m.in. Muzeum Watykańskie, Bazylikę Św. Piotra, Plac Św. Piotra, Forum Romanum, Amfiteatr Flafiuszy – Koloseum.

W ostatnich dniach wyjazdu zwiedziliśmy Florencję i Pizę. Było super!

Skip to content