Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

utworzone przez | paź 14, 2023 | Chór szkolny, Rok szkolny 2023/2024

W dniu 13 października 2023 roku cała społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu uroczyście obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Była to wyjątkowa akademia, ponieważ w dniu dzisiejszym obchodzimy 250 rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. W tym szczególnym dniu młodzież wyraziła swoją wdzięczność i podziękowała za serce, które każdego dnia wkładają w swoją pracę nauczyciele, pedagodzy, jak też wszyscy pracownicy szkoły i internatu.

W uroczystości oprócz nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu wzięli także udział zaproszeni goście. Pan dyrektor Łukasz Godlewski powitał serdecznie:

 • Ks. Dziekana Tadeusza Kryńskiego – Proboszcza Parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej
 • Pana Bogdana Zielińskiego Starostę Powiatu Wysokomazowieckiego
 • Pana Jerzego Leszczyńskiego Radnego Sejmiku Podlaskiego,
 • Panią Cecylię Szmurłą Radną Powiatu Wysokomazowieckiego
 • Panią Grażynę Dembek Komendant OHP w Zambrowie
 • Pana Pułkownika Tomasza Pryzmont Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim
 • Pana Kapitana Huberta Ławniczak z 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego w Łomży
 • Panią Anetę Czarnecką Przewodniczącą Rady Rodziców
 • Panią Ewę Michalską Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców

Na szczególne powitanie zasłużyli również emerytowani nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły, którzy przybyli na uroczystość:

 • Panią Krystynę Reginę Pawlik
 • Panią Małgorzatę Niemyjską Białowarczuk
 • Panią Grażynę Boguszewską
 • Panią Ligię Sutyniec
 • Panią Marię Radziszewską

Uroczystość, częścią artystyczną pod kierownictwem Pani Moniki Ilczuk, Pani Doroty Mlonek oraz Pani Martyny Zalewskiej, rozpoczęła młodzież. Zgodnie z myślą Marka Twaina „Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą nauczać.” chcieli pokazać jak ważną rolę w ich życiu pełnią nauczyciele i pracownicy szkoły. Występ młodzieży wzbogaciły krótkie filmiki, w których uczniowie wypowiadali się, za co cenią swoich nauczycieli. Nie zabrakło również występu szkolnego zespołu rockowego, nad którym opiekę sprawują Pan Paweł Charubin oraz Pan Łukasz Kloc. Zwieńczeniem był występ chóru szkolnego pod kierownictwem Pani Moniki Ilczuk.

Pan Dyrektor Łukasz Godlewski złożył pod adresem nauczycieli i pracowników naszej szkoły serdeczne życzenia i wyraził swoją wdzięczność za zaangażowanie i codzienny trud w pracy zawodowej. Podkreślił także, jak bardzo istotna w procesie edukacji oraz kształtowania młodego pokolenia, jest rola nauczyciela i wychowawcy. Serdeczne słowa podziękowania skierował też pod adresem przedstawicieli władz samorządowych, wspierających naszą szkołę i blisko z nią współpracujących.

Niezmiernie miło nam, iż Nagrodą Podlaskiego Kuratora Oświaty w tym roku został uhonorowany Dyrektor naszej szkoły Łukasz Godlewski. Natomiast w zaszczytnym gronie uhonorowanych Nagrodą Zarządu Powiatu Wysokomazowieckiego znaleźli się: Pani Sylwia Grzymała, Pan Sebastian Jakubik, Pan Jacek Pietkiewicz oraz dyrektor Szkoły Pan Łukasz Godlewski – nagrody te wręczył Pan Starosta Bogdan Zieliński.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie Nagród Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu. Otrzymali je wyróżnieni nauczyciele i pracownicy szkoły.

Na zakończenie uczennica Barbara Średnicka wykonała przepiękny utwór „Byłam różą” był to moment, w którym młodzież mogła osobiście założyć życzenia i powiedzieć, tak ważne w tym dniu słowo „Dziękuję”.

Skip to content