Sukces uczniów ZSOiZ w Ciechanowcu w wojewódzkim konkursie wiedzy o pszczelarstwie.

17 października w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku odbył się wojewódzki konkurs wiedzy o pszczelarstwie. Głównym celem konkursu było podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat roli pszczoły w środowisku naturalnym  oraz popularyzacja wiedzy o pszczelarstwie,  życiu i biologii tych niezwykle pożytecznych owadów.

Do zmagań z rozległą tematyką pszczelarską przystąpili uczniowie z całego województwa podlaskiego. Naszą szkołę reprezentowało troje uczestników: Patryk Steć (VA TZiUG), Agata Kryńska (IVA TZiUG) oraz Alicja Pawłowska (IE LO). Młodzież przez 60 minut rozwiązywała test pisemny, który następnie został oceniony przez komisję konkursową. Zakres pytań obejmował szeroką wiedzę z  pszczelarstwa (systematyka pszczół, morfologia pszczół, anatomia pszczół, biologia pszczół).

Z satysfakcją możemy ogłosić iż drugie miejsce w owych zmaganiach zdobył uczeń naszej szkoły Patryk Steć. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy gratulacyjne a laureaci dodatkowo otrzymali nagrody finansowe.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i dziękujemy za zainteresowanie się tak ważną tematyką jak pszczelarstwo i biologia pszczół.

Skip to content