• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Jeden zabieg – wiele możliwości czyli efekty mikrodermabrazji diamentowej

Jeden zabieg – wiele możliwości czyli efekty mikrodermabrazji diamentowej

Podobno diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety – o czym mogły przekonać się uczennice klasy 1a Technikum Usług Fryzjerskich i Kosmetycznych. Podczas zajęć praktycznych na pracowni kosmetycznej opanowywały wiadomości i umiejętności z zakresu wykonywania zabiegu mikrodermabrazji diamentowej.

Mikrodermabrazja to peeling mechaniczny polegający na stopniowym złuszczaniu naskórka, pod stałą kontrolą wizualną, przy pomocy urządzenia posiadającego specjalne głowice ścierające. Przy użyciu głowicy z mikrokryształkami diamentu martwy naskórek złuszczany jest warstwa po warstwie do oczekiwanego poziomu. Odpowiednio przeprowadzony zabieg daje efekt wygładzenia nierówności skóry, spłycenia blizn, rozjaśnienia lub likwidacji przebarwień, spłycenia zmarszczek oraz wyeliminowania zmian trądzikowych, łojotoku i zaskórników. Skóra staje się gładsza, bardziej napięta, elastyczna, następuje wyraźna poprawa i wyrównanie jej kolorytu. Zabieg jest polecany do wszystkich rodzajów skóry i w każdym wieku.

Na zajęciach w profesjonalnie wyposażonej pracowni kosmetycznej, dziewczęta wykonują zabiegi pielęgnacyjne wykorzystując nowoczesny sprzęt – m.in. kombajny kosmetyczne firmy Zemits oraz Polderma.

Doskonałym uzupełnieniem zabiegu jest nałożenie na twarz maski algowej.

Skip to content