Zajęcia ze strzyżeń w pracowni fryzjerskiej.

utworzone przez | wrz 28, 2022 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023, Technikum fryzjerskie

Nasza szkoła kształci m.in. w zawodzie technik usług fryzjerskich i zapewnia pomieszczenia dydaktyczne z wyposażeniem odpowiadającym technologii i technice stosownej w tym zawodzie oraz odpowiedni sprzęt multimedialny wykorzystywany podczas zajęć praktycznych i teoretycznych. Doskonale wyposażona pracownia fryzjerska i pasja młodzieży pozwala na osiąganie bardzo dobrych umiejętności zawodowych, co z pewnością przełoży się na zdobycie wymarzonej pracy w przyszłości.

Młodzież podczas zajęć wykonuje zabiegi fryzjerskie na przeznaczonych do tego celu główkach fryzjerskich. Zajęcia w klasie trzeciej w nowym roku szkolnym rozpoczęły się od doskonalenia technik strzyżenia włosów. Jedna ze szkół fryzjerskich określa strzyżenie jako ,, rzeźbienie włosów” za pomocą różnych narzędzi (grzebieni, nożyczek zwykłych, degażówek, tempery czy noża chińskiego itp. ). Artysta ( fryzjer stylista) tworzy swe dzieło , jakim jest określony kształt fryzury, na którą składają się : forma, struktura i kolor. Samo strzyżenie wykonuje się przede wszystkim w celach higienicznych, estetycznych i funkcjonalnych.
Naszą młodzież możemy zobaczyć podczas zajęć na załączonych fotografiach. Zapraszamy do galerii.

Skip to content