• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Kolejne staże zawodowe z wynagrodzeniem dla naszych Uczniów – Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Kolejne staże zawodowe z wynagrodzeniem dla naszych Uczniów – Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych.

utworzone przez | sie 16, 2022 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023, Technikum

W dniu 31 lipca2022r dwie grupy uczniów Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych wyjechały na staże zawodowe do Gdańska i Zakopanego. Łącznie staż odbywa 29 uczniów TŻiUG. Staże odbywają się w renomowanych hotelach (3, 4 lub 5 gwiazdkowych). W Gdańsku: RADISSON, PURO, NUMBER ONE GDAŃSK, GRANO. W Zakopanym: GOLD, SKALNY, TATRA, STAMARA, PARYSKI, CROCUS, BELWEDER, RYSY, RADISSON.

 Wysokie standardy hoteli gwarantują uczniom zdobycie nie tylko doświadczenia zawodowego ale także podniesienie swoich kompetencji zawodowych. 

Uczniowie Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych biorą czynny udział w przygotowaniu posiłków i napojów oraz obsłudze klientów.

W kwestiach organizacyjnych uczniów na miejscu wspierają nasi nauczyciele: p. Katarzyna Rostkowska, p. Agnieszka Kędzierska, p. Bożena Marońska. Serdecznie dziękujemy naszym nauczycielom za opiekę nad młodzieżą.

Staże zawodowe naszych Uczniów potrwają do 26 sierpnia 2022r. Po zakończeniu stażu wszyscy Uczniowie otrzymają wynagrodzenie stażowe w wysokości 2080,00 złotych.

Cały koszt organizacji staży w tym zakwaterowania, wyżywienia i transport, finansowany jest przez szkołę w ramach środków unijnych RPOWP, Priorytet III Kompetencje i kwalifikacja, Poddziałanie 3.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki, projektu pn. „Profesjonalizm w działaniu, skuteczność w przyszłość”.

Pomysłodawcą i współtwórcą projektu jest Dyrektor naszej szkoły Łukasz Godlewski, który od kilku lat z powodzeniem aplikuje  o środki zewnętrzne dla naszej szkoły i młodzieży.

Skip to content