• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Mikołajkowa wycieczka Uczniów klas 1A i 1B Technikum Usług Fryzjerskich i Kosmetycznych

Mikołajkowa wycieczka Uczniów klas 1A i 1B Technikum Usług Fryzjerskich i Kosmetycznych

utworzone przez | gru 12, 2022 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023, Technikum

W dniu 7 grudnia klasy Technikum Usług Fryzjerskich i Kosmetycznych 1A i 1B  uczestniczyły w mikołajkowym wyjeździe do Białegostoku.

Program wycieczki  obfitował  w liczne atrakcje dla ducha i ciała. Główną z nich było zwiedzanie Opery i Filharmonii Podlaskiej im. Stanisława Moniuszki. Oprócz poznania tajników pracy artystycznej oraz całego zaplecza technicznego najnowocześniejszej opery w Europie,  przybliżona  została  nam praca charakteryzatora  i  perukarza. Panie charakteryzatorki pracujące w  operze  zaprezentowały również efekty swojej pracy. Na twarzach wycieczkowiczów pojawiły się  sztuczna krew, rany i zasinienia do złudzenia przypominające prawdziwe. Postarzeniu poddał się także jeden z opiekunów, ks. Grzegorz. Mogliśmy także podejrzeć w jaki sposób organizowane są musicale i koncerty symfoniczne oraz jak przygotowuje się scenografię. Zajrzeliśmy również do garderoby artystów grających w musicalu “West side story”. Uzupełnieniem pobytu w operze była możliwość obejrzenia wystawy portretów piłsudczyków autorstwa Piotra Rafałko „100 Legionistów na 100- lecie Niepodległej”. Podsumowaniem dnia była gra w kręgle i bilard oraz seans filmowy, który wprowadził nas w atmosferę zbliżających się Świąt.

Opiekunowie:

Pani Marzena Zawistowska

Pani Emilia Krysińska

Ksiądz Grzegorz Konopacki

Skip to content