• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Uczniowie technikum w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Uczniowie technikum w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

utworzone przez | kwi 24, 2023 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023, Technikum

W dniach  14-15 kwietnia 2023 r., w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem odbyły się eliminacje okręgowe XLVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

W eliminacjach wzięło udział 148 finalistów z 3 województw: podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego, wyłonionych spośród 1474 uczniów biorących udział w eliminacjach szkolnych.  Uczniowie zgrupowani byli w 6 blokach tematycznych: agrobiznes, architektura krajobrazu, mechanizacja rolnictwa, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca,  weterynaria.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas Technikum Budownictwa:Andrzejewski Jan z klasy III A TECH (w bloku mechanizacja rolnictwa), Dmochowski Stanisław z klasy IV B TECH (w bloku produkcja roślinna), Łyskawy Michał z klasy III A TECH (w bloku produkcja zwierzęca) i najmłodszy uczestnik Godlewski Bartłomiej z klasy I C TECH (w bloku produkcja zwierzęca).

W piątek o godz. 10.30 nastąpiło uroczyste otwarcie OWiUR.  W godzinach  od 11.00 do 12.00 uczestnicy rozwiązywali test, zaś po obiedzie przystąpili do zadań praktycznych.Uroczyste ogłoszenie wyników miało miejsce w sobotę 15 kwietnia.

Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem rywalizowali z młodzieżą techników rolniczych. Dziękujemy im za trud włożony w przygotowania do udziału w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. To jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych z zakresu rolnictwa organizowany w naszym kraju, patronuje mu Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Życzymy sukcesów w następnej edycji.

 

Skip to content