Zajęcia uczniów Technik Usług Fryzjerskich i Kosmetycznych

utworzone przez | cze 18, 2023 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023, Technikum

Zabiegi pielęgnacji twarzy na pracowni kosmetycznej.

Uczennice klasy Ia technikum mają możliwość korzystania w trakcie zajęć z nowoczesnego wyposażenia pracowni kosmetycznej. Obok oczyszczania wodorowego twarzy czy peelingu kawitacyjnego, pod okiem prowadzącej, opanowywały umiejętność wykonywania zabiegu oksybrazji tlenowej i infuzji tlenowej wykonywanych z użyciem kombajnów kosmetycznych. Oba zabiegi są doskonałym i nowoczesnym uzupełnieniem pielęgnacji twarzy.

Oksybrazja tlenowa to rodzaj peelingu mechanicznego, w którym czynnikiem złuszczającym jest strumień rozporoszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanych na skórę pod ciśnieniem sprężonego powietrza za pomocą specjalnie skonstruowanego aplikatora. Z kolei infuzja tlenowa to zabieg który wykonuje się przy pomocy czystego, sprężonego tlenu. Wraz z tlenem w głąb skóry wprowadzane są substancje aktywne z ampułki dobierane według potrzeb indywidualnych. Metoda ta wykorzystuje dwie technologie – terapię tlenem który transportowany jest do głębokich warstw skóry oraz wprowadzanie silnie skoncentrowanych składników odżywczych. Zabieg wykonywany jest w celu poprawienia stanu skóry, odświeżenia i przywrócenia jej blasku.

Skip to content