Udział naszej szkoły w akcji „Motoserce”.

utworzone przez | cze 8, 2023 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

4 czerwca w Ciechanowcu odbyła się akcja „Motoserce”. W wydarzeniu wzięła udział również nasza młodzież i nauczyciele.

Wydarzeniu towarzyszył piknik rodzinny z wieloma atrakcjami oraz zawody spławikowe.

Celem akcji była promocja krwiodawstwa i zbiórka krwi. W specjalnie podstawionym krwiobusie oraz punkcie mobilnym zorganizowanym w sali gimnastycznej ten cenny surowiec oddało 72 osoby, dzięki którym łącznie zebrano 32,4 litra. To 10 litrów więcej, niż udało się zebrać w ubiegłym roku.

Na uczestników pikniku czekały stoiska kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Ciechanowiec, gdzie można było zjeść regionalne specjały oraz rozmaite słodkości. Nie zabrakło pierogów, dań z grilla, czy olbrzymiej waty cukrowej.

Najmłodsi uczestnicy mogli spędzić czas na dmuchanym placu zabaw, skorzystać z rozmaitych animacji oraz sprawdzić się na torze przeszkód przygotowanym przez naszych uczniów i nauczycieli z Oddziałów Przygotowania Wojskowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.

Zgromadzonym czas umilały występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych w tym formacja uczniów i nauczycieli ZSOiZ w Ciechanowcu w składzie: Paweł Charubin, Łukasz Kloc, Stanisław Panas, Aleksandra Szcześniak, Aleksandra Stryjek, Mateusz Szymaniak. Nasz szkolny zespół wykonał następujące utwory:

  • Journey – SeparateWays
  • The Weeknd – BlindingLights, wykonane przez:
  • Oasis – Don’tLookBack In Anger

W trakcie pikniku odbył się ponadto pokaz ratownictwa w wykonaniu druhów i członków MDP z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowcu. Strażacy przygotowali pokaz ratownictwa technicznego.

Skip to content