VIII Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych

Nasza drużyna nagrodzona pucharem za najlepszy występ musztry paradnej oraz wrażenia artystyczne.

W dniach 29-30 maja w Zakopanem odbył się VIII Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych. W przeglądzie wzięli udział uczniowie klas mundurowych z 16 szkół ponadpodstawowych, których reprezentacje zostały wyłonione w eliminacjach wojewódzkich. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu byłreprezentantem województwa podlaskiego.

Przegląd składał się z trzech konkurencji:

  • programu obowiązkowego (losowo wybranego zestawu10 zadań obejmujących umiejętności z zakresu regulaminu musztry Sił Zbrojnych RP),
  • programu dowolnego, polegającego na wykonaniu maksymalnie 10 minutowego pokazu opartego o zakres musztry paradnej,
  • wykonanie pieśni marszowej.

W wyniku dwudniowej rywalizacji drużyn, ostatecznie nasza drużyna uplasowała się w pierwszej piątce najlepszych drużyn w Polsce.

  Dodatkowo zostaliśmy nagrodzeni pucharem za najlepszy występ musztry paradnej oraz wrażenia artystyczne.Nagrodzonym osobiście gratulował szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji gen. bryg. Mirosław Bryś.

Przegląd uświetniła również Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego, która zaprezentowała swój układ musztry paradnej. Wśród członków kompani byli również nasi dwaj absolwenci.

Organizatorem VIII Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych jest Małopolski Kurator Oświaty we współpracy z szefem Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji Ośrodek Zamiejscowy w Krakowie, starostą tatrzańskim, burmistrzem Zakopanego oraz Towarzystwem Gimnastycznym „Sokół” Gniazdo w Zakopanem.

Gratulujemy i dziękujemy naszym uczniom którzy reprezentowali szkołę i województwo podlaskie:

Kacper Piotrowski

Katarzyna Bakunowicz

Julia Stępkowska

Renata Siejk

Magdalena Kolińska

Natalia Żochowska

Magda Busma

Krystian Kowalczuk

Bartosz Stankiewicz

Bartosz Szpakowski

Bartłomiej Osiński

Piotr Jewiak

Krystian Sopek

Jesteśmy z Was dumni!

Skip to content