• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Wartość Historii – Klasa 1C Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej pielęgnuje miejsce pamięci, sprzątając pomnik poległych nad Nurcem 1920 roku.

Wartość Historii – Klasa 1C Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej pielęgnuje miejsce pamięci, sprzątając pomnik poległych nad Nurcem 1920 roku.

utworzone przez | lis 2, 2023 | Aktualności, Rok szkolny 2023/2024, Technikum

W miniony wtorek nasi uczniowie klasy 1C Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej wzięli udział w akcji mającej na celu uprzątnięcie pomnika przy ulicy Wińskiej, aby tym samym pielęgnować pamięć o naszych bohaterach.

Pomnik pamiątkowy upamiętniający poległych w walce nad Nurcem w 1920 roku jest miejscem, które dla nas ma ogromne znaczenie. To symbol odwagi i poświęcenia tych, którzy broniąc granic naszej ojczyzny stawili czoło Armii Czerwonej.

Nasi uczniowie byli gotowi na trudną pracę i stanęli na wysokości zadania. Ich praca polegała na gruntownym uprzątnięciu otoczenia pomnika. Usuwali liście, śmieci, wyrywali chwasty, a kostka brukowa musiała wrócić do swojego pierwotnego stanu. To była praca wymagająca ogromnego zaangażowania, ale efekty ich działań były satysfakcjonujące.

Nie zapomnieli również o symbolicznym aspekcie akcji. Przygotowali znicze, które na zakończenie wszyscy wspólnie zapalili. To był hołd naszej klasy dla tych, którzy oddali życie za naszą ojczyznę.

Ta akcja pokazała, że praca zespołowa i zaangażowanie są kluczowe w zachowaniu pamięci o naszych bohaterach. Duma i wspólna troska o historię to wartości, które kształtujemy w naszej szkole każdego dnia.

Skip to content