Przedświąteczna Zbiórka Żywności

utworzone przez | lis 30, 2023 | Rok szkolny 2023/2024, Wolontariat

Choinka, pyszne potrawy – to stałe elementy świąt Bożego Narodzenia. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na przygotowanie świąt. Mowa  o osobach w trudnej sytuacji materialnej.

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wcielili się w rolę wolontariuszy stacjonując w sklepach spożywczych na terenie Ciechanowca. W dniach 24-25 listopada została przeprowadzona Przedświąteczna Zbiórka Żywności, organizowana przez Bank Żywności wraz ze Stowarzyszeniem Rodzina w Ciechanowcu i Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu. 

Przez dwa dni, w siedmiu sklepach, klienci dzielili się artykułami żywnościowymi przekazując swoje zakupy na rzecz potrzebujących. Udało uzbierać się ponad 600 kg produktów spożywczych. Zebrana żywność  trafi do rodzin najuboższych. Wsparcie otrzymają również uczniowie naszej szkoły będący w trudnej sytuacji materialnej.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni właścicielom, prezesom oraz kierownictwu sklepów, dzięki którym możliwe było przeprowadzenie zbiórki. Na terenie Ciechanowca do akcji włączyły się następujące sklepy:

·       Biedronka

·       Topaz

·       Lewiatan

·       Sklep Szczęsny

·       Piekarnia Kobus

·       Delikatesy Spółdzielni Rolno-Spożywczej Jedność

·       OdiDo sklep Sezam

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli akcję, a także rzeszy wolontariuszy i opiekunom  tegorocznej zbiórki.

Skip to content