• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Wyjście edukacyjne uczniów Technikum Budowlanego na budowę mostu łączącego miejscowości Granne – Krzemień Wieś.

Wyjście edukacyjne uczniów Technikum Budowlanego na budowę mostu łączącego miejscowości Granne – Krzemień Wieś.

utworzone przez | cze 26, 2024 | Aktualności, Technikum

13 czerwca 2024r. dzięki uprzejmości Pana Wójta Gminy Perlejewo Jakuba Wierzbickiego oraz firmy Domost nasza młodzież miała okazję zobaczyć jak od zaplecza wygląda budowa tak wielkiej inwestycji jaką jest budowa przeprawy mostowej przez rzekę Bug wraz z drogami dojazdowymi. Jest to jedna z większych inwestycji realizowana na naszych terenach. Uczniowie podczas lekcji otwartej w terenie pogłębili swoją wiedzę dotyczącą budowy mostów oraz dróg.

Przeprawa na rzece Bug połączy miejscowość Granne położoną w powiecie siemiatyckim z miejscowością Krzemień Wieś zlokalizowaną w powiecie sokołowskim. Nowy most będzie mieć 412 metrów długość i szerokość od 13,7 do 17,74 m. Na moście powstanie ścieżka pieszo-rowerowa z miejscami widokowymi. Dodatkowo powstaną drogi dojazdowe do mostu. Inwestycja bezpośrednio przełoży się na wzrost potencjału gospodarczego, społecznego, biznesowego i turystycznego.

Serdecznie chcielibyśmy podziękować za ciepłe przyjęcie oraz za przybliżenie tajników realizacji inwestycji! Z pewnością zdobyta wiedza przełoży się na wyniki edukacyjne naszej młodzieży.

Foto. Gmina Perlejewo

Skip to content