• Start
  • /
  • PROFESJONALNIE WYKSZTAŁCONY KUCHARZ I FRYZJER – TO ŹRÓDŁO SUKCESU

PROFESJONALNIE WYKSZTAŁCONY KUCHARZ I FRYZJER – TO ŹRÓDŁO SUKCESU

Od września 2010 roku w naszej szkole rozpoczeła się realizacja kolejnego, dużego przedsięwzięcia. Wszystko to dzięki zaangażowaniu i pracy Pana Sebastiana Orłowskiego, który przygotował, w ramach Programu Kapitał Ludzki, wniosek projektu „Profesjonalnie wykształcony kucharz i fryzjer – to źródło sukcesu” o całkowitej wartości dofinansowania 200 000 zł. Przyszli fryzjerzy i kucharze, którzy zdobywają obecnie wykształcenie w naszym technikum, maja szansę na większy rozwój umiejętności zawodowych.
Celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego w naszej szkole w zawodach technik kucharz i fryzjer poprzez zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych przez 61 uczniów klas II-IV naszego technikum i 4 nauczycieli, dodatkowe zajęcia specjalistyczne, doradztwo zawodowe oraz zajęcia pozalekcyjne.
Działania podjęte w ramach projektu skoncentrują się m.in. na: wyposażeniu naszej szkoły w nowoczesny sprzęt wspomagający przekazywanie wiedzy. Pojawią się także niezwykle ciekawe szkolenia zawodowe o różnej tematyce, prowadzane przez międzynarodowej sławy mistrzów gastronomii i fryzjerstwa. Obiecująco zapowiadają się także szkolenia tematyczne, czy wycieczki na targi hotelarskie i fryzjerskie. Młodzież będzie miała też okazję uczestniczyć w zajęciach z zakresu przedsiębiorczości i tworzenia własnego portfolio zawodowego. W przyszłej pracy przydać się mogą z kolei ukończone kursy kwalifikacyjne: kelnerski oraz visage’u i makijażu.
Cieszymy się, że nasi uczniowie będą mogli doskonalić swoje zawodowe umiejętności i lepiej przygotują się do startu na rynku pracy.

Skip to content