• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Egzamin kadetów ZSOiZ w Ciechanowcu w ramach programu Oddziały Przygotowania Wojskowego

Egzamin kadetów ZSOiZ w Ciechanowcu w ramach programu Oddziały Przygotowania Wojskowego

utworzone przez | cze 26, 2024 | Aktualności, Klasa wojskowo sportowa

18 czerwca 2024r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu został przeprowadzony egzamin podsumowujący trzyletnie szkolenie z przedmiotu Przygotowanie Wojskowe w ramach programu Ministerstwa Obrony Narodowej.

Egzamin przeprowadzili instruktorzy z 18 Pułku Logistycznego z Łomży, przy wsparciu nauczyciela naszej szkoły Pana Arkadiusza Kendzierskiego.

Egzamin składał się z 2 części – teoretycznej oraz praktycznej. Sprawdzian praktyczny przeprowadzono w formie ścieżki taktycznej. Zadania weryfikowały wiedzę i umiejętności uczniów w zakresie taktyki, szkolenia strzeleckiego, szkolenia medycznego, regulaminów wojskowych i musztry oraz terenoznawstwa. 

Do egzaminu przystąpili kadeci klas trzecich, którzy wykazali się dużą wiedzą, umiejętnościami i zaangażowaniem, w wyniku czego wszyscy pomyślnie zdali egzamin.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content