Udział naszych uczniów w ćwiczeniach ANAKONDA-23

W dniach 10 – 11 maja uczniowie naszych klas mundurowych – Oddziały Przygotowania Wojskowego wzięli udział w serii ćwiczeń PODLASIE-23 i MIERZEJA-23, realizowany w ramach ćwiczenia ANAKONDA-23.

Pozorowanie ewakuacji ludności z zagrożonych terenów oraz ćwiczenia z zakresu taktyki wojskowej miały miejsce w Augustowie, Biskupcu i Giżycku.

Około 300 uczniów i opiekunów klas mundurowych z podlaskich szkół, w tym ponad 100 z Ciechanowca, miało zajęcia z różnych specjalności wojskowych pod okiem żołnierzy z 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego. Żołnierze prowadzili szkolenia strzeleckie, pierwszej pomocy, pokazy sprzętu wojskowego.

Celem wojewódzkiego ćwiczenia PODLASIE-23 było sprawdzenie przygotowania sił cywilnych i wojskowych do radzenia sobie z różnego rodzaju zagrożeniami, które mogą wystąpić na terenie kraju. Skupiamy się one na kwestiach związanych z ochroną ludności, przygotowaniem infrastruktury krytycznej – zaznaczył wojewoda podlaski Pan Bohdan Paszkowski.

W podsumowaniu akcji wzięli udział m.in. wojewoda podlaski Pan Bohdan Paszkowski oraz wojewody warmińsko-mazurski Pan Artur Chojecki.

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom i opiekunom za zaangażowanie i wzorową postawę. Na szczególne słowa uznania zasługuje fakt, że jedynie uczniowie z naszej szkoły przybyli na szkolenie w mundurach wojskowych, dziękujemy! 

Skip to content