• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Maciej Stokowski zwycięzca XXI edycji konkursu „Epoka Prymasa Tysiąclecia”.

Maciej Stokowski zwycięzca XXI edycji konkursu „Epoka Prymasa Tysiąclecia”.

utworzone przez | cze 2, 2023 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

W czwartek 31 maja br. odbył się finał XXI edycji konkursu historycznego „Epoka Prymasa Tysiąclecia” organizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie. W konkursie wzięło udział 40 uczniów z 14 szkół ponadgimnazjalnych. Finał konkursu składał się z dwóch etapów. Pierwszym etapem był test pisemny sprawdzający wiedzę wszystkich uczestników. Zawierał zagadnienia z historii Polski i biografii Kardynała Wyszyńskiego. Z uczestników pierwszego etapu komisja w skład której wchodzili min. dr hab. Krzysztof Sychowicz z IPN, Iwona Czarcińska z Instytutu Prymasowskiego  i dr hab. Krzysztof Buchowski z Uniwersytetu w Białymstoku wyłoniła sześciu finalistów z najwyższą ilością punktów. W drugim etapie finaliści musieli odpowiedzieć na wylosowane pytania związane z historią Polski w latach 1970 – 1981 i biografią Prymasa Tysiąclecia. Po zsumowaniu punktów zwycięzcą został uczeń naszej szkoły Maciej Stokowski. Jako zwycięzca konkursu Maciek zwolniony został z postępowania rekrutacyjnego na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Uniwersytet w Białymstoku Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych. Oprócz Macieja Stokowskiego naszą szkołę w konkursie reprezentowali jeszcze Alicja Dłuska i Tomasz Czyżak wszyscy uczniowie z klasy 3A LO. Opiekunem uczniów był p. Bogdan Olszewski.

Skip to content