Ognisko integracyjne dla ponad 300 mieszkańców internatu!

utworzone przez | wrz 24, 2023 | Aktualności, Z życia Internatu

W dniu 20 września 2023 roku wszyscy mieszkańcy internatu ZSOiZ wraz z wychowawcami udali się na ognisko integracyjne, które odbyło się na terenie Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Z racji niedawno rozpoczętego roku szkolnego, starsi koledzy i koleżanki oraz opiekunowie postanowili otwarcie i przyjaźnie powitać nowo zamieszkałą młodzież.

Na samym początku spotkania Ola Błońska i Sylwia Kryńska serdecznie powitały wszystkie przybyłe osoby, a następnie skierowały kilka słów wstępu do pierwszoklasistów. Tradycyjnie jak co roku uczniowie wszystkich pierwszych klas muszą przejść próbę,

aby wejść do grona mieszkańców internatu. Przygotowano zatem kilka konkurencji, które miały za zadanie sprawdzić przygotowanie najmłodszych do bycia wzorowym wychowankiem.

Jedną z nich było sprawdzenie wiedzy na temat funkcjonowania internatu. Pięcioro chętnych pierwszaków odpowiadało na losowo wybrane pytania. Dotyczyły one na przykład wiedzy o ilości grup wychowawczych, ilości pokoi w internacie, lokalizacji poszczególnych budynków internackich, a także czasu trwania nauki własnej. Większość odpowiadających bardzo dobrze poradziła sobie z tym zadaniem. Kolejny konkurs polegał na sprawdzeniu w jakiej formie fizycznej jest młodzież. Uczestnicy podzieleni na dwie drużyny musieli przebiec z piłkami lekarskimi przez slalom z przeszkodami. Tutaj szybsi okazali się chłopcy, ale wszyscy dostali za udział duże brawa. W jednej z ostatnich konkurencji uczniowie dobrani w pary musieli wykazać się sprytem i refleksem podczas jedzenia jabłek przywiązanych do sznurka. Zwyciężyła osoba, która najszybciej według oceny jury zjadła owoc. W międzyczasie wszyscy mieszkańcy internatu ustawili się licznie, aby wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Po części artystycznej w wesołej atmosferze i sprzyjających okolicznościach przyrody młodzież piekła na ognisku przygotowane kiełbaski, spożywając je ochoczo we własnym gronie. W organizacji wydarzenia wzięli udział wszyscy wychowawcy i opiekunowie internatu.

Serdecznie dziękujemy dyrektorowi naszej szkoły Panu Łukaszowi Godlewskiemu za sfinansowanie ogniska, a pracownikom muzeum oraz wychowawcom i opiekunom internatu za pomoc w organizacji ogniska.

Skip to content