Pożegnanie klas maturalnych 2023

utworzone przez | kwi 29, 2023 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

W dniu 28 kwietnia 2023 roku w odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów szkół średnich ZSOiZ w Ciechanowcu. W tym dniu uczniowie klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego odebrali świadectwa dojrzałości oraz wzięli udział w poświęconej im akademii.

Uroczystość rozpoczął tradycyjny przemarsz wszystkich uczniów szkoły do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej, gdzie odbyła się msza święta w intencji naszych tegorocznych maturzystów.

Dalsza części uroczystości miała miejsce na naszej hali sportowej. Spotkanie rozpoczął swoim przemówieniem Pan Dyrektor Łukasz Godlewski. Serdecznie przywitał przybyłych gości, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów, wychowawców klas maturalnych oraz bohaterów tego dnia –  naszych wspaniałych absolwentów. W szczególny sposób powitał Pana Bogdana Zielińskiego – Starostę Powiatu Wysokomazowieckiego.

Wśród gości znaleźli się:

  • Ks. Dziekan Tadeusz Kryński z parafii Trójcy Przenajświętszej
  • Ks. Tomasz Tymiński Proboszcz Parafii NMP z Fatimy w Ciechanowcu
  • Pan Bogdan Zieliński Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego
  • Pan ppłk Tomasz Pryzmont – Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim
  • Pani Cecylia Szmurło, Radna Powiatu Wysokomazowieckiego,
  • Pani Jadwiga Koc – Skarbnik Miasta i Gminy Ciechanowiec,
  • Pani Marzena Kryńska – Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowcu
  • Pani Ewa Michalska Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców

Podczas akademii odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru szkoły młodzieży z młodszych klas. Członkowie nowego pocztu sztandarowego złożyli uroczystą przysięgę. Ślubowanie złożyli także nasi absolwenci. Tegoroczni maturzyści zobowiązywali się do dbania o dobre imię szkoły oraz bycia uczciwym człowiekiem i obywatelem naszej ojczyzny.

Istotnym elementem szkolnej akademii  było podsumowanie pracy, trudu i wysiłku, jakie zostały włożone przez młodzież, nauczycieli i rodziców w proces  edukacji.  W wystąpieniach Pana Dyrektora i zaproszonych gości nie zabrakło ciepłych słów, podziękowań i życzeń pod adresem tegorocznych maturzystów, wychowawców i nauczycieli. Absolwenci, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, odebrali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody. Uczniowie, mogący pochwalić się godnym reprezentowaniem szkoły, angażowaniem się w życie kulturalne, odnoszeniem sukcesów w różnych dziedzinach oraz wysoką frekwencją, także zostali nagrodzeni.

Dyrektor szkoły Pan Łukasz Godlewski wspólnie z Panem Bogdanem Zielińskim Starostą Powiatu Wysokomazowieckiego i Panią Katarzyną Rostkowską Wicedyrektor szkoły wręczył dla absolwentów wyróżnienia, dyplomy i nagrody.  

Ppłk Tomasz Pryzmont Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim osobiście wręczył uczniom klasy 4C Liceum – Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej dyplomy i certyfikaty umożliwiające odbycie skróconej służby przygotowawczej w Wojsku Polskim.

Za serce, pracę, zaangażowanie i wspólnie spędzone w szkole lata dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom podziękowali także sami absolwenci. 

Aby tradycji stało się zadość uczniowie klas młodszych wraz z wychowawcami oraz nauczycielami pod koordynacją Pani Ewy Radziszewskiej i Pani Żanety Idźkowskiej przygotowali cześć artystyczną. W tym roku miała ona charakter szkolnego pociągu marzeń – „POCIĄG DO GWIAZD”.

Po zakończeniu uroczystości absolwenci przeszli do klasopracowni, aby pożegnać się z wychowawcami oraz odebrać świadectwa ukończenia szkoły.

Skip to content