• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Praktyki uczniów Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej – trzy tygodnie praktyk za nami.

Praktyki uczniów Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej – trzy tygodnie praktyk za nami.

utworzone przez | lip 26, 2023 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023, Technikum

Każdy z uczniów po zakończeniu praktyk otrzyma wynagrodzenie od szkoły z pozyskanych środków unijnych w wysokości 2048,00 złotych.

Podczas praktyk, młodzi graficy mieli okazję zgłębić techniki tworzenia stron internetowych, umieszczania ich na serwerach oraz aktualizacji. To było prawdziwe zanurzenie w pracy zawodowej, które pozwoliło im nie tylko zdobyć cenne umiejętności praktyczne, ale także zrozumieć znaczenie współpracy i skutecznego zarządzania projektem.

Podczas praktyk skupili się również na grafikach dotyczących cyberzagrożeń i sposobach zapobiegania wpadnięciu w siatkę cyberprzestępców. Nasi utalentowani uczniowie nie zapomnieli o początkach swojej pasji – projektowaniu na papierze. Zanim przystąpili do tworzenia grafik cyfrowych, starannie opracowywali swoje pomysły i koncepcje na tradycyjnych arkuszach. Tym sposobem zapewnili solidne podstawy dla swoich projektów, uważnie analizując proporcje, kompozycję i wykorzystanie kolorów.

Kiedy projekty na papierze miały już swoje kształty, nadszedł czas, aby przenieść je do świata cyfrowego. Korzystając z zaawansowanych narzędzi takich jak Adobe Photoshop, Illustrator, CorelDRAW, Photopea i Inkscape, nasi uczniowie przekształcili swoje wizje na ekranie komputera. Ich precyzja i umiejętność dostosowania projektów do cyfrowego środowiska były niesamowite.

Niezwykłe było obserwować, jak tradycyjne umiejętności ręcznego projektowania na papierze łączą się z nowoczesnymi technologiami cyfrowymi. To połączenie pozwoliło naszym uczniom na wykreowanie unikalnych projektów, które łączą w sobie estetykę klasycznych metod z funkcjonalnością współczesnych narzędzi graficznych. To właśnie taka hybryda pozwala na wyrażanie artystycznej wizji w sposób, który spełnia wymagania dzisiejszego świata.

Zdobytą wiedzę uczniowie mogą zgłębiać także na terenie firm, instytucji i zakładów graficznych z którymi szkoła podpisała porozumienia:

  • ARTON Reklama i Poligrafia CNC, Litery Przestrzenne, ul. Pałacowa 14, 17-100 Siemiatycze
  • MZ Graf Zakłady Graficzne – Drukarnia, ul. Ludowa 89, 18-200 Wysokie Mazowieckie
  • Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu – dział promocji i reklamy, ul. Pałacowa 5, 18-230 Ciechanowiec
  • Inter-Graf, Widowo 105, 17-100 Bielsk Podlaski
  • Alu-frost Piotr Świrko, ul. Alejkowa 21, 15-528 Sowlany
  • Panorama „Leszek i Maria Staleńczyk”, ul. Hryniewicze 70A, 15-738 Białystok, 

Gratulacje dla wszystkich uczestników praktyk! Wasze połączenie tradycji i nowoczesności jest inspirujące dla nas wszystkich. Czekamy z niecierpliwością, aby zobaczyć, jak będziecie kontynuować swoją artystyczną i zawodową podróż!

Skip to content