Nasza szkoła i młodzież ponownie najlepsi w województwie i kraju!

utworzone przez | paź 21, 2022 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

W dniach 20-21 października w Krakowie odbywa się XI Ogólnopolskie Forum Szkół „Edukacja Obronna Młodzieży”. Na forum z całej Polski zjechali dyrektorzy prowadzący oddziały wojskowe, koordynatorzy klas wojskowych oraz przedstawiciele Wojska Polskiego.

 Podczas forum Szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji płk Mirosław Bryś wręczył w dowód uznania dyplomy szesnastu szkołom – po jednej, najlepszej z każdego województwa – nadając im tytuł KLASA WOJSKOWA ROKU 2022. W tym zaszczytnym gronie znalazła się również nasza szkoła – jako najlepsza placówka kształcąca klasy wojskowe w Województwie. Podlaskim.

Ponadto kolejny raz potwierdzono dyplomem uznania że  uczniowie Oddziałów Przygotowania Wojskowego / Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych w ramach naszego Liceum Ogólnokształcącego zajęli w kategorii skuteczności nauczania i przygotowania klas wojskowych pierwsze miejsce  w Polsce.

Nasza placówka została również zauważona i wyróżniona na tle kraju w zakresie efektywnego wykorzystywania subwencji oświatowej i pozyskiwania środków zewnętrznych na rzecz kształcenia przyszłych żołnierzy Wojska Polskiego. Dyrektor naszej szkoły Łukasz Godlewski wystąpił na forum z tematem „Organizacja i finansowanie zajęć dodatkowych dla uczniów – czyli jak efektywnie wykorzystać subwencję oświatową i środki zewnętrzne”. Wystąpienie zostało nagrodzone brawami i wyrazami uznania.

Skip to content