• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Nasze uczennice laureatkami Ogólnopolskiej Olimpiady z wykazu Ministerstwa Edukacji i Nauki

Nasze uczennice laureatkami Ogólnopolskiej Olimpiady z wykazu Ministerstwa Edukacji i Nauki

25 kwietnia 2023 roku na Arenie Tauron w Krakowie odbył się finał centralnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy  i Umiejętności Fryzjerskich.

Uczennice naszej szkoły:

·       Anna Bakunowicz

·       Patrycja Godlewska  

zajęły II miejsce wśród uczniów w kraju i uzyskały tytuł laureata. 

Droga do sukcesu nie była łatwa, ponieważ w bloku fryzjerskim startowało ponad cztery tysiące uczniów z całej Polski. Zawody III etapu Olimpiady (centralne) są 2-stopniowe. W pierwszej części zespoły rozwiązują test jednokrotnego wyboru zawierający 20 pytań. Druga część tego etapu  miała charakter praktyczny. Zespoły wykonają stylizację pt. „Wiosna”. Przed wykonaniem uczniowie wspólnie narysowali projekt fryzury. 

 W osiągnięciu sukcesu wspierała uczennicę pani Agnieszka Gaczkowska, nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Organizatorem wydarzenia był Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskichw Krakowie pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Laureaci z fryzjerstwa , zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki są zwolnieni z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie Technik Usług Fryzjerskich, jak również mają możliwość podjęcia studiów kierunkowych na wybranych uczelniach wyższych z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.

Ponadto uczennice otrzymały nagrodę finansową w wysokości 4 tysięcy złotych.

Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content