Spotkanie autorskie z Anną Rybakiewicz

utworzone przez | lis 13, 2024 | Samorząd Uczniowski

Dnia 7 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole utalentowaną pisarkę młodego pokolenia, Panią Anną Rybakiewicz.

Spotkanie autorskie zainspirowane przez nauczycieli bibliotekarzy: Panią Grażynę  Świecką  i Katarzynę Bachorek i przygotowane przy współpracy Zespołu Literatury i Języka Polskiego,    zgromadziło młodych pasjonatów czytania.

My zaskoczyliśmy Panią Rybakiewicz filmem dotyczącym jej twórczości, przygotowanym specjalnie na tę okazję,  zaś Pani Anna podzieliła się z nami niezwykle interesującymi opowieściami na temat procesu twórczego.

Pani Anna jest prawniczką i autorką powieści historycznych i obyczajowych.

Utwory Anny Rybakiewicz, autorki takich książek,  jak m.in.„Lekarka nazistów”, „Agentka wroga” czy „Złodziejka listów”, tworzone są w oparciu o wydarzenia dziejące się podczas II wojny światowej. W swoich tekstach autorka, mieszkanka ziemi łomżyńskiej, lubi opisywać historie oparte na faktach, które znajduje sama bądź dostaje od kogoś.Okazało się,  że aby powstała jedna książka, trzeba czasem zgłębić wiele tytułów o tematyce historycznej, aby  jak najlepiej oddać realia tamtych czasów.

W drugiej części spotkania był czas na pytania do autorki. Zapytaliśmy zatem o jej ulubione lektury, także te z kanonu lektur szkolnych, o proces wydawania książek czy  o sposoby  pomagające się skupić podczas pisania.

Pani Anna zdradziła nam także tytuł swojej najnowszej powieści, która ukaże się niebawem, ale zgodnie z obietnicą go nie zdradzimy. Podzieliła się także informacją, że tworzy  książkę dla dzieci wraz ze swoim synkiem.

Na koniec spotkania mieliśmy okazję zakupić książki Pani Rybakiewicz i otrzymać autograf autorki.

Spotkanie było niesamowitym przeżyciem i długo pozostanie w naszej pamięci.

Autorka tekstu: Angelika Świderska klasa III D technikum

Działanie dotyczy promowania i wspierania rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w ramach realizowanego w naszej szkole zadania, finansowanego w ramach programu wieloletniego – „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” – priorytet 3, kierunek interwencji 3.2. Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych.

Przejdź do treści