• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Udział naszych kadetów w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Udział naszych kadetów w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

utworzone przez | lis 14, 2023 | Aktualności, Klasa wojskowo sportowa

W dniu 11 listopada w Ciechanowcu, jak co roku odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. W miejskich obchodach 105. rocznicy odzyskania niepodległości obok naszych uczniów i nauczycieli wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, delegacje ciechanowieckich instytucji, szkół, duchowieństwa, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy miasta i gminy Ciechanowiec.

Rozpoczęcie uroczystości miało miejsce w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie odbyła się akademia przygotowana przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu. Następnie uczestnicy, niosąc ze sobą ducha patriotyzmu, przemaszerowali w pochodzie przez centrum Ciechanowca do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej. Tam, wszyscy włączyli się w akcję „Niepodległa do Hymnu!”  śpiewając wspólnie hymn narodowy. Mszy świętej w intencji Ojczyzny przewodniczył ksiądz kanonik Tadeusz Kryński, dziekan Dekanatu Ciechanowieckiego.

Dalsze uroczystości odbyły się przy ciechanowieckim Pomniku Nieznanego Żołnierza. Wieńce i wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele władz samorządowych, szkół, instytucji, organizacji pozarządowych, duchowieństwa.

Apel Poległych przeprowadził nasz uczeń Dawid Sak z Oddziału Przygotowania Wojskowego, a pozostali kadeci dokonali asysty. Dziękujemy.

Skip to content