WYCIECZKA DO ORIENTARIUM W ŁODZI

25.10.2023 r. uczniowie kl. II B, II D i II E LO wraz z wychowawcami odwiedzili Orientarium ZOO w Łodzi. Jest to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji południowo-wschodniej. Budynek, wybiegi i woliery zajmują powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich. Zastosowane rozwiązania pozwalają utrzymywać zwierzęta na dużych przestrzeniach w połączeniu z innymi gatunkami i w egzotycznym środowisku. 

Młodzież mogła obserwować mieszkańców Orientarium z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej i z góry. Najciekawszymi atrakcjami były: kąpanie słoni, świątynia makaków, krokodyle i podwodny tunel, w którym pływały cudowne, kolorowe rybki oraz rekiny na tle rafy koralowej.

Jeżeli ktoś z Was jeszcze tam nie był, gorąco zachęcamy!

Skip to content