…jestem wolontariuszem, ponieważ…

 
”…chcę i lubię pomagać innym. Jeśli moja pomoc przyniesie trochę ulgi czy wywoła uśmiech na twarzy potrzebujących, będzie to moim największym sukcesem.”
Paulina Charko III A
  

”…poczułam bezinteresowną chęć niesienia pomocy tym, którzy tej pomocy potrzebują. Gdy mogę dać innym coś z siebie, doświadczam radości. Wolontariat pomaga mi rozwijać się i coraz lepiej poznawać siebie. Jest dla mnie wchodzeniem w codzienność z nastawionymi uszami, oczami, umysłem i sercem, by nie przegapić tego, co jest tuż obok. Chcę dzielić się życiem z innymi, poświęcić swój czas, nieść pomoc, podarować trochę tego, co mam w sobie. Trochę miłości. By zrobić coś dobrego, nie trzeba wiele – wystarczy tylko chcieć.”
Marta Pawluk III B

”…dzięki temu czuję się potrzebna i mogę nieść uśmiech i ”światło” ludziom smutnym i potrzebującym obecności bliźniego”
Monika Grabowska III C

”…wiem, że nawet najmniejszy przejaw dobroci i bezinteresowności może wywołać uśmiech na czyjejś twarzy, drgnienie serca, czy łzę radości. To, co mogę uczynić, jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaję sens memu życiu.”
Ula Kujawa II A


”…pragnę pomagać innym, być z nimi i wspierać ich. To jest naprawdę cenne i nic nie jest w stanie tego zastąpić – ludzka, prosta dobroć i wiara w ludzi. To jest wspaniałe uczucie – BYCIE Z INNYM CZŁOWIEKIEM.”

Ewa Marciniak II A


”…zawsze o tym marzyłam. Od dziecka chciałam pomagać innym. To nic nie kosztuje, daje wiele satysfakcji i radości. Miło jest, kiedy jestem komuś potrzebna – dlatego warto pomagać.”

Beata Pawluk II A


”…kocham ludzi i życie, a ”Miłość jest treścią naszego istnienia. Jeśli się jej wyrzekniemy, umrzemy pod drzewem życia, nie mając śmiałości, by zerwać jego owoce.”

Magda Szaciłowska II A


”…od zawsze chciałam pomagać innym, aby żyć nie tylko i wyłącznie dla siebie, ale też dla innych”

Marzena Zdunek II A

”…chcę pomagać innym i wspierać ich. To nic nie kosztuje, a mogę ludziom sprawić wiele dobrego.”
Adam Krysiński II A


”…chcę pomagać ludziom, którzy czują się na świecie samotni i potrzebują pomocy drugiej osoby oraz wsparcia.”

Iza Karyga II C


”…lubię nieść pomoc potrzebującym”

Kasia Ryczkowska I D

”…chcę pomagać innym”
Ewelina Leszczyńska I A


”…czuję potrzebę pomagania innym, chcę działać w jakiejś organizacji, która czyni dobro. Wiem, że i ja mogę znaleźć się w potrzebie i chciałabym uzyskać bezinteresowną pomoc. Dlatego oferuję ją innym.”

Magda Borzym I A


”…chcę pomagać innym ludziom, którzy potrzebują pomocy. Chcę dobrze wykorzystać swój wolny czas.”
Kasia Stokowska II A

”…chcę pomagać innym, którzy tego potrzebują. Myślę, że gdy pomogę teraz komuś, to kiedyś pomoże mi ktoś inny, gdy będę tego potrzebowała. Myślę, że dzięki wolontariatowi poznam wielu ciekawych ludzi. Uważam, że warto jest uczestniczyć w takich organizacjach.”
Sylwia Kosińska II C

 
 
 
”… chcę pomagać ludziom. Wiem, że bardzo dużo ludzi potrzebuje pomocy, której ja mogłabym udzielić i poświęcić swój czas i zaangażowanie.”
Aleksandra Perkowska I E Tech


 

”…chce pomagać ludziom według moich możliwości. Wolontariat daje mi poczucie satysfakcji, a także uczy cierpliwości i uczynności.”
Aneta Morawska I C LO

 
 
”… lubię pomagać innym. Cieszy mnie to , że swoją pomocą mogę ucieszyć wiele osób, które  tego potrzebują.”
Magdalena KrawczykI C LO
 

”…chcę pomagać słabszym ode mnie”
Klaudia Olszewska II B LO
 

”…lubię pomagać innym. Wiem, że czasem można tak niewiele zrobić, a komuś bardzo pomóc. Wydaje mi się, że jest to dobry sposób na rozwijanie i poznanie również samego siebie, poprzez sprawdzenie się w różnych sytuacjach.”
Ada Binaś I C LO
 
  
  ”…jest to ”praca”, która mnie ciekawi, uważam też, że uszlachetnia ona człowieka”
Mateusz Łuniewski  I C LO

 
”…moim marzeniem jest pomagać innym.”
Adam Lipski I C LO
 

”…lubię pomagać bezinteresownie innym osobom. Mam nadzieję, że dzięki temu czegoś nauczę się i sprawię choć odrobinę radości ludziom.”
Dąbrowska Paulina I C LO

 
”…pragnę pomagać. Zrobić coś dla drugiego człowieka, gdyż w życiu nie należy tylko brać, ale również dać coś od siebie.”
Zielińska Magda I C LO
 

”…chcę innym ofiarować bezinteresowną i nieodpłatną formę pomocy. Chcę czuć się potrzebna dając radość innym, jednocześnie dając ją siebie.”
Bogdan Sylwia I C LO
 
Skip to content