4 uczniów awansowało do etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich.

utworzone przez | mar 23, 2025 | OLIMPIADY i KONKURSY, Technikum

5 marca 2025 roku w Białymstoku odbył się drugi etap Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich. W tym prestiżowym wydarzeniu udział wzięły uczennice z klasy III Technikum Usług Fryzjerskich, które godnie reprezentowały naszą szkołę.  

Do rywalizacji zakwalifikowały się trzy zespoły w składzie:  

– Amelia Ślepowrońska i Natalia Ofman,  

– Klaudia Siekierko i Wiktoria Smorczewska,  

– Patrycja Koc i Zuzanna Koc.  

Przygotowania do olimpiady przebiegały pod okiem nauczycielek, pań Agnieszki Gaczowskiej oraz Sylwii Grzymały, które włożyły wiele serca i pracy w wsparcie naszych uczestniczek.  

Olimpiada składała się z dwóch etapów: części teoretycznej i praktycznej, dzięki czemu uczestniczki miały okazję zaprezentować swoją wszechstronną wiedzę oraz umiejętności. Zadania obejmowały zagadnienia z zakresu technologii fryzjerskiej, stylizacji i projektowania fryzur, a także znajomości najnowszych trendów i technik fryzjerskich.  

W części praktycznej uczestniczki musiały zmierzyć się z wyzwaniem nagrania filmu na temat „Jesień”, co wymagało od nich precyzji, kreatywności i umiejętności pracy pod presją czasu.  

Nasze uczennice zaprezentowały wysoki poziom przygotowania oraz ogromne zaangażowanie, co niewątpliwie potwierdziło ich pasję do zawodu fryzjera. Udział w olimpiadzie był dla nich cennym doświadczeniem, które pozwoliło na doskonalenie umiejętności oraz zdobycie inspiracji na przyszłość.  

Do etapu ogólnopolskiego z rejonu województwa podlaskiego zakwalifikowały się 4 osoby, wszyscy to uczniowie naszej szkoły!

  • Amelia Ślepowrońska kl. 3B Tech,
  • Naralia Ofman kl.3B Tech,
  • Patrycja Koc kl. 3A Tech,
  • Zuzanna Koc kl. 3A Tech

Uczennice już zdobyły tytuł finalisty i powalczą o tytuł laureatek na etapie centralnym.

Przejdź do treści