Postaw na swój rozwój zawodowy

Projekt pt. „Postaw na swój rozwój zawodowy”

Źródło finansowania: Erasmus+

Typ akcji: Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego

Projekt „Postaw na swój rozwój zawodowy” realizowany w ramach programu Erasmus+, to szansa dla 27 uczestników OHP z Województwa Podlaskiego, w tym dla 9 uczniów z Branżowej Szkoły I Stopnia w Ciechanowcu, na doskonalenie umiejętności, poznanie europejskiego rynku pracy, rozwijanie swoich pasji i zdobywanie cennego doświadczenia zawodowego na zagranicznych praktykach w Hiszpanii.

W hiszpańskiej Granadzie 19 uczestników projektu, w tym 9 z Branżowej Szkoły w Ciechanowcu, odbywała u lokalnych pracodawców staże w różnych kierunkach zawodowych, w tym m.in. w gastronomicznym, mechanicznym, stolarskim czy fryzjerskim.

Młodzież podczas pobytu w Andaluzji miała także bogaty czas kulturowy. Dzięki temu każdego dnia wspólnie ze swoimi opiekunami mogła poznawać piękną okolicę Granady, zabytki, język oraz bogatą kulturę. Większość uczestników projektu po raz pierwszy była za granicą, co tym bardziej sprawia, że bardzo atrakcyjnym staje się pobyt na stażach.

Wszyscy uczestnicy projektu mówią jednogłośnie, że nowe doświadczenie zawodowe i kulturowe będzie pozytywnie procentować na ich przyszłość zawodową oraz zostanie pięknym wspomnieniem na całe życie. Udział w projekcie jest nieodpłatny i realizowany jest w ramach programu Erasmus+ ze środków Unii Europejskiej.

Wyjazd poprzedził szereg przygotowań, w tym także z języka hiszpańskiego, którego przybliżenie mogło pomóc uczestnikom łatwiej zaadaptować się w nowym otoczeniu.

Skip to content