Lokalny program kulturowy dla nauczycieli odbywających szkolenia na terenie Francji

Nauczyciele przebywający na szkoleniu na uniwersytecie CAVILAM we Francji w ramach projektu pn. „Międzynarodowe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kluczem do efektywnego nauczania” mogli analogicznie jak nauczyciele odbywający szkolenie na terenie Hiszpanii, Malty i Niemiec odpocząć, zrelaksować się i nabrać sił do dalszej pracy podczas trwających dwutygodniowych szkoleń dzięki programowi rekreacyjno–kulturowemu.

Po zajęciach i w weekend nauczyciele mogą uczestniczyć w programie proponowanym przez organizatora kursu, a jest to m. in. :
– Zwiedzanie Owernii (fr. Auvergne) który jest regionem wygasłych wulkanów łączącym krajobrazy malowniczych jezior i rzek z krajobrazami górskimi;
– Odwiedzenie stolicy Owernii- Clermont Ferrand, które jest jednym z najstarszych miast kraju. W tym przepięknym mieście znajduje się m.in. gotycką katedrę Wniebowzięcia NMP, zbudowaną z ciemnego kamienia wulkanicznego, która jest jedyną we Francji „czarną katedrą”, romańską bazylikę Notre-Dame-du-Port, której budowę rozpoczęto w VI wieku, zabytkowe stare miasta Clermont i Montferrand, fontannę Amboise oraz Place de Jaude ze statuą Wercyngetoryskąi Place Delille- miejsce ogłoszenia pierwszej krucjaty.

Nauczyciele wyjechali na szkolenia do Francji w ramach projektu pn. „Międzynarodowe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kluczem do efektywnego nauczania” nr POWERSE-2018-1-PL01-KA101-048920 jest realizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu w ramach Projektu Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego na kwotę 521.530,40 zł. Udział nauczycieli w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Skip to content