Wizyta uczniów Technikum Budowlanego w bazie Mostostalu Warszawa

5 kwietnia 2023 roku 24 uczniów klas technikum o profilu Technik Budownictwa zwiedziło bazę Mostostalu Warszawa.

Pracownicy Mostostalu zorganizowali dla Nas dzień pełen wrażeń.

Na początku zapoznaliśmy się z historią oraz organizacją firmy, a także mieliśmy okazję poznać największe oraz najważniejsze przedsięwzięcia, które zostały przez nią zrealizowane. Wśród nich znajdują się między innymi Przebudowa i rozbudowa hali terminala Węzła Ekspedycyjno – Rozdzielczego Poczty Polskiej we Wrocławiu, czy też Siedziba Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

Kolejna część spotkania przybliżyła naszym uczniom pracę kierownika budowy. W tym miejscu warto zaznaczyć, że zostało nam to pokazane z „praktycznej” strony. Mieliśmy okazję zaznajomić się z dniem powszednim na budowie, a także zrozumieć jak ważny na placu budowy jest jej kierownik.

Mostostal Warszawa jest jednym z wiodących w Polsce zakładów w kwestii Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Dział BHP firmy pokazał naszym uczniom w jaki sposób pracownicy mogą mieć realny wpływ na ograniczenie wypadków na placu budowy. Dodatkowo zorganizowano dla nas krótki kurs wykorzystania defibratora AED, który w wielu przypadkach ratuje ludzkie zdrowie.

Firma nie tylko realizuje szereg różnych inwestycji na terenie kraju, ale stara się jak najbardziej ograniczyć swój wpływ na środowisko. Działania proekologiczne Mostostalu były tematem kolejnej z części spotkania. Uczniowie poznali czym jest „ekologiczna apteczka”, która występuje na wszystkich budowach realizowanych przez firmę.

Najciekawsza część była związana ze zwiedzaniem terenu bazy oraz laboratorium. Dzięki uprzejmości pracowników Mostostalu poznaliśmy podstawowe badania jakim poddawane są materiały wykorzystywane do budowy dróg np. asfalt, czy też budynków np. beton. Przekazali nam oni także informacje związane z pracą laborantów w „terenie”.

Dziękujemy serdecznie za zorganizowanie możliwości zwiedzenia bazy i poznania realiów pracy na budowie. Jesteśmy pewni, że doświadczenie zebrane podczas spotkania, pozwoli nam na kontunuowanie pasji związanych z branżą budowlaną.

Wyjazd był całkowicie bezpłatny, zorganizowany w ramach projektu unijnego ”Profesjonalizm w działaniu, skuteczność w przyszłości.” Współfinansowany przez Unię Europejską że środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Skip to content